Oppo A60 uygun fiyatı ve güçlü işlemcisiyle rakipsiz görünüyor

Oppo‘nun yeni akıllı telefonu Oppo A60, teknik özellikleriyle ilgi çekmeye devam ediyor. Snapdragon 680 yonga setine sahip olan bu model, 4G bağlantı desteği sunuyor ve 8GB RAM ile donatılmış. Cihaz, Android 14 tabanlı ColorOS 14 işletim sistemiyle gelecek. Yonga seti, 2.4GHz hızında dört Cortex A73 çekirdeği ve 1.9GHz hızında dört Cortex A53 çekirdeği içeriyor. Grafik işlemci olarak ise Adreno 610 kullanılmış.

Oppo A60, tasarım açısından da bazı değişiklikler barındırıyor. Modelin ekranı 720p çözünürlükte olup, cihazı giriş seviyesi bir telefon olarak konumlandırıyor. Cihazın ön tarafında, selefi Oppo A59’un su damlası şeklindeki çentiğinin yerine, delikli bir kamera tasarımı tercih edilmiş. Bu yeni kamera düzeni, 8MP çözünürlüğünde bir ön kamerayı ve arka tarafta 50MP çözünürlüğünde bir ana kamera içeriyor.

Oppo A60 uygun fiyatı ve güçlü işlemcisiyle rakipsiz görünüyor

Oppo A59 modeli ise, 5G destekli Dimensity 6020 yonga setine sahipti ve 720p çözünürlüğünde 90Hz tazeleme hızına sahip 6.56 inç bir IPS LCD ekranla gelmişti. Bu telefon ayrıca 5000 mAh kapasiteli bir batarya ve 30W şarj desteği sunuyordu ve IP54 toz ve suya karşı direnç özelliğine sahipti.

Oppo A60 modeli, farklı sertifikasyon platformlarında da görüldü. Tayland’ın NBTC’si, Endonezya’nın SDPPI ve TKDN’si ile Birleşik Arap Emirlikleri’nin TDRA’si gibi platformlar üzerinde beliren bu model, çok yakında piyasaya sürülecek. Cihazın kamerasına dair bilgiler ise Camera FV-5 platformunda yer alıyor ve bu platform, cihazın 50 megapiksel ana kamera ve 8 megapiksel ön kameraya sahip olacağını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x